רוצה לפתור את הבעיה ללא שימוש בסטרואידים?
איך נטורופתיה, דיקור והומאופתיה יכולים לעזור לילד שלך?
רשימת טיפים של הצוות שלנו להתמודדות בזמן התקף

מהו סטרידור?

אם תשאלו הורים לילד שחווה התקף סטרידור, הם יגידו שאת צליל הנביחה של השיעול קשה לפספס. הצליל הזה נובע מנפיחות של הרירית באזור הגרון סביב מיתרי הקול, ולרוב מתרחש בזמן השאיפה (למרות שיכול להתרחש גם בנשיפה או בשניהם). כשהנפיחות גורמת לחסימה חלקית בדרכי הנשימה ההתקף יהיה מלווה גם במצב של קוצר נשימה. הסטרידור קורה לרוב בשעות הלילה ושכיח יותר בחורף ובסתיו.

למה זה קורה?

הסיבה הנפוצה ביותר לסטרידור היא דלקת בדרכי הנשימה העליונות שמקורה לרוב בוירוס ולכן הרבה ילדים מנוזלים ומצוננים נוטים לפתח סטרידור.
גורמים נוספים הם אלרגיה לתשאיפים, שאיפה של גוף זר, רפלוקס ובמקרים נדירים פגם מולד בדרכי הנשימה. ילדים שנולדו כפגים נוטים יותר לסבול מסטרידור בגלל חוסר בשלות של מערכת הנשימה בזמן הלידה.
הטיפול הקונבנציונאלי:
לרוב ההחלמה היא תוך 3-6 ימים ובגלל שמדובר בוירוס אין צורך באנטיביוטיקה (במידה ולא התפתח זיהום חיידקי). בכל אופן מומלץ לפנות אל הרופא המטפל על מנת לשלול גורמים נוספים שיכולים לגרום למופע דומה כגון שאיפת גוף זר ועוד.
במקרים של סטרידור חוזר, הטיפול הרפואי המקובל כולל לרוב אינהלציות של מרחיבי סימפונות, כמו בודיקורט וונטולין.
כאשר הסטרידור מלווה בקשיי נשימה, בחום גבוה ומצב כללי לא טוב של הילד כדאי לפנות למוקד חירום או למיון, שם יבדקו האם דרכי הנשימה חסומות ומהו מקור הזיהום. הטיפול יעשה בעזרת סטרואידים, אדרנלין וחמצן לפי הצורך.

הטיפול הטבעי בסטרידור

מגוון טיפולים ברפואה המשלימה כדי למנוע חזרה של התקפי סטרידור

 • דיקור - הדיקור עובד בצורה מדוייקת ויעילה על מנת למנוע חזרה של התקפי הסטרידור וגם לטפל במצב האקוטי. הדיקור תומך ומחזק את מערכת החיסון של הילד, מזרז את ההחלמה ומטפל בליחה שמופיעה לרוב לאחר השלב הראשוני של הוירוס אשר עלולה להוות מצע להתפתחות זיהום חיידקי משני.
 • הומאופתיה מודרנית - ההומאופתיה מציעה טיפול מצויין, במיוחד לקטנטנים. בטיפול נתמקד בחיזוק מערכת החיסון, בהתמודדות שלה מול וירוסים במקביל לחיזוק מערכת הנשימה ואיזור הלוע. הפורמולה מורכבת בהתאמה אישית לכל ילד לפי צרכיו. במקביל לטיפול המונע, נרכיב פורמולה לשימוש בזמן התקף.
 • נטורופתיה - לתזונה יש השפעה משמעותית בחיזוק מערכת החיסון ומומלצת במיוחד לילדים שסובלים מליחה ונזלות תמידיות. הטיפול התזונתי יתמקד בהתאמת תזונה אנטי דלקתית ואנטי אלרגנית, ובמקביל מזונות פונקציונליים לחיזוק מערכת החיסון ומערכת הנשימה. בעת הצורך נשלב גם תוספי תזונה מתאימים.
 • צמחי מרפא - הטיפול בעזרת צמחי מרפא כולל הרכבה של פורמולה מותאמת אישית שמכילה צמחים בעלי פעילות מכייחת, השפעה נוגדת עווית על הסימפונות וצמחים המחזקים את מערכת הנשימה העליונה. במקרים אקוטיים נוסיף צמחים בעלי פעילות אנטי ויראלית וצמחים מחזקי חיסון.

 

טיפים להקלה על סטרידור

 • הנוכחות שלכם ליד הילד במהלך ההתקף חשובה. שמרו על ילדכם רגוע ותמכו בו. בכי ואי שקט גורמים להחמרה של הסטרידור.
 • חשיפה לאוויר קריר עוזרת להפחית את הדלקתיות בדרכי הנשימה. האופציות יכולות להיות שאיפת אוויר מול חלון, מול מקפיא פתוח או טיול במכונית עם חלונות פתוחים.
 • אכילת קרטיב עוזרת להרגיע את ההתקף
 • קערית מים חמימים בתוספת תערובת שמנים ארומטיים כמו ריוונסרה והדס.
 • עיסוי בשמנים אתרים מתאימים (בהתאם להמלצת המטפל).
 • שתייה מרובה של מים חשובה. המים מקלים על הגוף להוציא את הליחה.
 • תזונה מתאימה – הימנעות ממוצרי חלב, תפוזים, בוטנים (במבה) שמעוררים ליחה
 • מנוחה, מנוחה מנוחה!