האפשרות לטיפול בהפרעות קשב וריכוז אצל ילדים ומתבגרים ללא ריטלין

כמה שנים הילד שלכם עוד ימשיך לקבל ריטלין? טיפול תרופתי אינו הפתרון היחיד העומד לרשותכם. אנחנו מציעים דרך אחרת – טיפול יעיל וממוקד ברפואה משלימה, בשילוב של שיטות שונות

מספר גדל והולך של ילדים מאובחנים כסובלים מהפרעות קשב וריכוז ברמות שונות. עבור רבים מהם, הטיפול התרופתי משמש להתמודדות עם התופעה ותסמיניה. לעתים, טיפול תרופתי בדמות מתן ריטלין, קונצרטה וכו' הוא אכן הכרחי. ישנם ילדים שהפגיעה בתפקודם היומיומי גורמת להם ולמשפחתם לסבל רב ונראה שהתרופה מסייעת בהפחתת הקשיים. עם זאת, הניסיון המצטבר מלמד כי במרבית המקרים, הטיפול התרופתי אינו מספק פתרון מלא וכולל.

בנוסף לאי-הוודאות לגבי ההשפעות ארוכות הטווח של התרופות והחשש מתופעות לוואי לא-רצויות, הטיפול הקונבנציונלי סובל מכמה מגבלות משמעותיות. בראש ובראשונה, למרות שתרופות עוזרות לילדים רבים להתמודד עם תסמיני ההפרעה ולהישאר ממוקדים ומרוכזים בתוך טווח ההשפעה שלהן, הן אינן מטפלות בשורש הבעיה. לכן, אחרי שהשפעת התרופה פגה, התסמינים שבים ועמם גם התסכול והקשיים המוכרים לילדכם ולכם. בנוסף, הטיפול התרופתי אינו מספק מענה למגוון רחב של תופעות נלוות שונות כגון קשיים חברתיים, חרדות ודכאונות, מצבי רוח משתנים, התפרצויות זעם, ליקויי למידה, קשיי התארגנות ועוד, שהן מנת חלקם של ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז.

הטיפול הטבעי בהפרעות קשב וריכוז נועד לספק מענה כולל ומקיף יותר לבעיה. גם כשהילד נזקק לריטלין, כדאי לשקול טיפול מקביל בשיטות טבעיות, שמתייחס לשורש הבעיה ועוזר במניעת תופעות הלוואי של התרופות.

 

עקרונות הטיפול הטבעי – הפרעות קשב וריכוז אצל ילדים ומתבגרים

מטרת הטיפול הטבעי היא לפתור את שורש הבעיה ולעזור לילד להתמודד עם הקשיים שהוא נתקל בהם בצורה מיטבית. הטיפול הטבעי מתייחס לילד כשלם וייחודי על מכלול הרבדים שבו, ולא עוסק רק בתיוגו כסובל מהפרעת קשב וריכוז. לצד הקשיים, ילדים המאובחנים כסובלים מהפרעת קשב וריכוז הם לעתים קרובות בעלי כישורים יוצאי דופן המתבטאים בגמישות מחשבתית, מוטיבציה, יצירתיות, רגישות גבוהה, מחשבה מהירה, תושייה, וחשיבה מחוץ לקופסה. רבים מהם חושבים בגדול וחולמים בגדול. הטיפול ברפואה משלימה שואף לחזק ולרתום את התכונות הללו, ובו בזמן למתן את הסימפטומים של ההפרעה כך שה-ADD יהפוך לחלק מחיי הילד מבלי להפריע בשגרת יומו ובהתפתחותו האישית.

 

הטיפול המשולב ב- ADD/ADHD

הטיפול הטבעי בהפרעת קשב וריכוז אצל ילדים ומתבגרים מתבסס על מגוון תחומים וטכניקות, שהמשותף לכולם הוא הפחתה משמעותית עד מניעה מוחלטת של תופעות.

בגלישה קצרה באינטרנט נגלה שפע של מידע על שיטות שונות של טיפולים טבעיים – דיקור סיני, צמחי מרפא, תוספי תזונה, שינוי תזונתי, ביופידבק ועוד ועוד. כולן טובות ועוזרות לילדים שונים.

השאלה היא מה עובד בשביל הילד שלך? זה החלק הקשה – איזו שיטה עובדת הכי טוב ובעיקר, איזו שיטה תעבוד בשביל הילד שלך?

מהניסיון שלנו כל ילד הוא אינדיוודואל ייחודי ושונה. לעומת זאת, "הפרעת קשב" או הפרעת קשב וריכוז עם/בלי היפראקטיביות הם שמות מאוד כוללניים לספקטרום של בעיות שונות ולכן נדרשת כאן גישה קצת שונה.

בגלל שכל ילד חווה קשיים שונים ולרוב מקור הבעיה משתנה מילד לילד, אנחנו נבחר לילדכם שילוב של טיפולים תפור אישית מתוך מגוון הטיפולים שאנחנו מציעים. הטיפול מותאם גם לילדכם וגם לכם, ההורים.

לרוב לא מספיק להיעזר בשיטה אחת בלבד. במהלך הזמן ראינו ששילוב של שיטות טיפול שונות יוצר סינרגיה חזקה שתומכת ומעצימה את הילד. הסינרגיה הזו מאפשרת לו מצד אחד להתגבר על הקשיים, להיות יותר מפוקס ורגוע ובאותו הזמן להישאר יצירתי, נלהב, רגיש וכל שאר התכונות הנפלאות שהופכות אותו למי שהוא.

 

איך הטיפול בבעית קשב וריכוז עובד אצלנו בניאולי?

הפגישה הראשונה תערך עם מטפל רב תחומי. בפגישה הזו המטפל יכיר אתכם וינסה לבחון את מכלול הגורמים וההיבטים שקשורים לילדכם ומשפחתכם כדי להתאים את שילוב הטיפולים הכי אפקטיבי. לאחר הפגישה הצוות שלנו יגבש מערך טיפולים תפור אישית לילדכם מתוך מגוון האפשרויות: נטורופתיה, הומאופתיה, דיקור, טיפול באומנות, צמחי מרפא, הדרכת הורים, שיטת ורדי, שיאצו.

המטפל שאיתו נפגשתם ילווה אתכם ויעמוד לרשותכם לאורך כל התהליך הטיפולי. הוא יעקוב אחרי ההתקדמות של הטיפול.

לאורך כל התהליך, הצוות שלנו עומד לרשותכם מלווה, תומך ומייעץ.

 

לקריאה נוספת על טיפולים שונים בהפרעות קשב וריכוז:

טיפול בעזרת הומאופתיה בבעיות קשב וריכוז

על דיקור וטיפול בבעיות קשב וריכוז

איך אפשר לטפל בהפרעות קשב וריכוז בעזרת תזונה נכונה

למה טיפול באומנות עוזר לילדים עם הפרעת קשב וריכוז

 

אנשים שהגיעו לקרוא את מאמר הזה חפשו גם: אבחון קשב וריכוז, הפרעת קשב וריכוז אצל ילדים, הפרעות קשב וריכוז ילדים, הפרעות קשב וריכוז בגיל הרך, add, adhd, אבחון דידקטי, אבחון פסיכודידקטי, tova test