רק תפריט זה לא מספיק! אחוזי ההצלחה של דיאטות ילדים נמוך.
כישלון הדיאטה פוגע במוטיבציה ובערך העצמי של ילדנו.
אז איך עושים את זה נכון מהתחלה?

מה עודף המשקל גורם לילד שלנו?

לכולנו ברור שהשמנה פוגעת בכל ילד בדרך אחרת:

  • פגיעה בציפור הנפש – ילדים בעלי עודף משקל מתמודדים הרבה פעמים עם פגיעה בדימוי עצמי, בעיות חברתיות, תחושת אשמה, פחדים וחרדות, דיכאונות, תחושה של חוסר שליטה, חוסר מוטיבציה ועוד
  • פגיעה בריאותית – מערכת חיסון חלשה,התבגרות מינית מוקדמת, חוסר בויטמינים ומינרלים, אנרגיה ירודה, חשיבה מעורפלת וקושי בריכוז, פצעי בגרות, בעיות הורמונליות ועוד
  • פגיעה בריאותית עתידית- ילדים בעלי משקל עודף מועדים לגדול להיות מבוגרים שמנים עם סיכון למחלות רבות שעודף משקל מביא איתו כמו סכרת, יתר לחץ דם, בעיות נשימה, בעיות אורטופדיות ועוד

 

אם ילדך סובל מעודף משקל זה הזמן לפעול!

החדשות הטובות הן שאף פעם לא מאוחר מדי – יש לא מעט שיטות ודרכים בהם ניתן לעזור לילדנו, כמובן שככל שנקדים לטפל בבעיה נמנע השפעות ארוכות טווח.

 

דיאטה לילדים – מה אנחנו מציעים?

עודף משקל לרוב נגרם משילוב של גורמים שונים:

  • פיזיולוגיים – כמו אי סבילות למזונות, חסרי תזונה שונים, חוסר איזון מטבולי, נוכחות של רעלנים וסיבות נוספות.
  • רגשיים – במקרים רבים אכילת יתר היא ביטוי של קושי רגשי כמו תחושת חסך באהבה, תחושת כישלון, בדידות, כעסים, בלבול, אבל, קושי בתמודדות עם שינוי ועוד.
  • חוסר תנועה – אנחנו נמצאים בעידן הטכנולוגי שבו הטלויזיה, המחשב והסלולרי מהווים חלק נכבד מהחיים שלנו ושל ילדינו. ילדים נוטים להישאר לשבת שעות רבות בבית מול המסך, במקום להיות בפעילות פיזית מחוץ לבית – עם חברים או בחוגים. בנוסף, ההתנהגות הפרועה בכבישים מרתיעה אותנו ההורים מלאפשר להם להסתובב לבד בחוץ.

ילדכם הוא אחד ויחיד, ויש לו את הסיפור שלו, הצרכים שלו, המשפחה שמלווה אותו, ואופיו הייחודי. בניאולי אנחנו מנסים להבין את הסיבות שהביאו את הילד למצב של עודף משקל לאחר בחינה של כל הגורמים האלה, מתוך ההבנה שלכל אחד מתאימה דרך אחרת ואין נוסחה קבועה.

 

הגישה של ניאולי לטיפול בעודף משקל

לפי הגישה שלנו השיטות להורדה מהירה במשקל אינן בריאות לגוף. מחקרים מראים שדיאטה לילדים, על ידי ירידה לא מאוזנת במשקל, לרוב תגרום לילד לחזור למשקלו ואף להוסיף עליו.

העקרונות שמנחים אותנו הם -

  • שמירה על בריאות מיטבית
  • תזונה כאורח חיים – אנחנו מציעים דרך חיים מאוזנת וכזאת שניתנת ליישום לאורך זמן.
  • העצמה של הילד – התיחסות אל הגורמים הנפשיים והעצמת הילד דרך התכונות החזקות שלו
  • עירוב המשפחה בתהליך

אנחנו רוצים לעזור לילדכם לרדת במשקל בצורה מאוזנת, בריאה ונעימה, וכזאת שתחזיק לאורך זמן.

 

מהי התוכנית המשולבת?

על סמך אבחון והכרות אישית נבנה תוכנית שמעניקה לילדכם, וכמובן למשפחתכם, את הפתרונות והכלים הטובים ביותר וזאת באמצעות שילוב של מספר שיטות טיפול שונות.

אנחנו נשלב בין השיטות המוצגות באופן הנכון ביותר עבורכם ובהחלטה משותפת עמכם.

 

תזונה טבעית לטיפול בעודף משקל

מהי תזונה מאזנת?

התזונה שאנחנו מציעים מתבססת על אוכל מלא, מזין ובריא שיתרום לאיזון של כל מערכות הגוף ויאפשר התמדה לאורך זמן כאורח חיים ולא כדיאטה. אנחנו לא סופרים קלוריות, אלא שמים דגש על איכות המזון כדי להשיג ירידה בריאה ויציבה במשקל. שיטה זו גם מונעת התקפי אכילה בלתי מבוקרים ועוזרת בטיפול בהתמכרות למתוקים.

אפרת דרורי-אופנהיים הנטורופתית שלנו תיפגש אתכם ויחד תרכיבו תפריט ריאלי ויישומי, תפריט שיהיה ניתן לעמוד בו לאורך זמן. מכיוון שמדובר בילדים ומתבגרים התפריט יהיה גמיש ויתיחס להיבטים של אכילה בבית ומחוצה לו. בחלק מהמקרים השינוי יהיה הדרגתי ומותאם ליכולת ולקצב של ילדכם לעמוד בשינויים.

איך מתחילים?

שינוי התזונה הוא תהליך לא פשוט ודורש הסתגלות לא קטנה. לכן נצייד אתכם בחוברת עם מתכונים שילדים אוהבים. בנוסף, כדי להצליח להכניס את השינוי למטבח שלכם, אנחנו ממליצים על השתתפות בסדנאות בישול עם השפית שלנו, שם תרכשו כלים פשוטים וזמינים ותגלו שאוכל בריא הוא גם טעים. אם תרצו, השפית שלנו תגיע לפגישה אישית במטבח הביתי שלכם ותעשה שם מהפך.

 

טיפול רגשי – טיפול באומנות

פעמים רבות, ההשמנה היא ביטוי של קושי רגשי. לפעמים האכילה המרובה היא ביטוי לחרדה, ביטוי לתחושות של חסר, ורצון להתמלא דרך האוכל, לפעמים האוכל מהווה נסיון להרגיע רגשות שקשה להתמודד ולעכל אותם, כמו כעסים, או קנאה.

באמצעות העבודה עם דפנה מנור – המטפלת באמנות שלנו – הביטוי האמנותי מאפשר לסייע לילד לעכל תחושות, להתמודד באופן מיטיב יותר עם הקשיים שלו ולסייע לו לחזק את כוחותיו הפנימיים. התהליך כמובן כולל תמיכה והדרכה להורים.

לחצו כאן לקריאה על הטיפול בעודף משקל באמצעות טיפול באמנות

 

הדרכת הורים

השינוי שעובר הילד דורש את התמיכה וההתגייסות של כל בני הבית. כדי שתוכלו לתמוך בו בצורה הטובה ביותר אנחנו לכם להיפגש עם דפנה מנור שמלווה ומדריכה הורים בתהליך.

מטרת הדרכת ההורים היא לתת לכם כלים להתמודדות ולסייע בהתאמת סגנון ההורות לצרכי הילד. ההדרכה חשובה במיוחד כשבני משפחה נוספים סובלים מהשמנה. במקרים כאלה אנו ממליצים על תוכנית משפחתית בה כל המשפחה תעבור לאורח חיים בריא יחד. כשילדכם ירגיש את ההתגייסות והתמיכה שלכם יהיה לו קל יותר לעבור את התהליך.

 

צמחי מרפא והומאופתיה מודרנית לטיפול במשקל עודף

צמחים ותרופות הומאופתיות מציעים אלטרנטיבה עדינה, מאזנת ועמוקה יותר, שמתמקדת בשורש הבעיה ולא רק בסימפטום.

לאחר פגישת אבחון והכרות, נעמה סויסה – המטפלת שלנו בצמחי מרפא והומיאופתיה מודרנית – תתאים לילדכם פורמולת צמחי מרפא או חומרים הומאופתיים (בהתאם לגילו). אלו יעזרו לירידה בהשתוקקות לסוכר, ניקוי רעלים מהגוף, תמיכה נפשית, תמיכה ואיזון פעילות הקיבה, איזון קצב חילוף החומרים ואיזון הורמונלי (לעתים ישנה השתוקקות מוגברת לסוכרים בזמן מחזור).

בהתאם לאבחון וההתאמה לגיל הילד – צמחי מרפא והחומרים ההומאופתיים – יעזרו לירידה ההשתוקקות לסוכר, ניקוי רעלים מהגוף, תמיכה נפשית, תמיכה ואיזון פעילות הקיבה, איזון קצב חילוף החומרים, איזון הורמונלי (השתוקקות מוגברת לסוכרים בזמן מחזור).

 

רפואה סינית – דיקור לטיפול בעודף משקל

מערכת העיכול בראי הרפואה הסינית קשורה לאלמנט האדמה. במצב מאוזן האדמה מאפשרת טרנספורמציה ושינוי גם ברמה הפיזית וגם ברמה הרגשית.

כשהאדמה שלנו חלשה או לא מאוזנת היא נוטה להיתקע ולגרום לאכילת יתר ולרוב לצורך מוגבר במתוקים או לחילופין לחוסר יכולת להתמיר את המזון לאנרגיה זמינה לגוף.

שני אלו יגרמו בסופו של דבר להשמנת יתר.

בטיפול עם יעל וייס – המטפלת שלנו ברפואה סינית – המטרה היא לא לדכא את התיאבון אלא לחזק את האדמה, כדי שתתפקד בצורה יעילה יותר וכך בעצם למנוע את הצורך המופרז באכילה. מטרה נוספת היא לאפשר מיצוי טוב יותר של המזון והפיכתו לאנרגיה זמינה לתפקודי הגוף והמוח ולא לשומן

 

שיאצו לטיפול בהשמנה

הטיפול בשיאצו עם שרון חפץ, המומחית שלנו לשיאצו, תורם לילד בכמה אופנים:

העבודה עוזרת להניע תהליכים בגוף, מפעילה את מערכת הלימפה ומקלה על הגוף בתהליך פינוי הפסולת שמצטברת בו ובכך תורמת לתהליך ההרזיה.

המגע עצמו תורם לא פחות לתהליך שהילד עובר – וזו נקודה חשובה לא פחות – הוא לומד להתמודד עם הגוף שלו, להכיל אותו ולהכיר את הגבולות שלו ועל ידי אלו, לקבל ולאהוב את עצמו בצורה שלמה יותר. קבלה ואהבה עצמית הן חלק חיוני בכל תהליך שאנחנו עוברים במיוחד כשמדובר בבעיה שמפריעה לדימוי והערך העצמיים שלנו.

 

לחץ כאן לפרטים על התוכנית האישית שלנו בשביל הילד שלך 

 

אנשים שהגיעו לקרוא את מאמר הזה חפשו גם: דיאטה לילדים, דיאטה לנוער, דיאטות לילדים, דיאטנית לילדים, השמנה בקרב ילדים, תזונה בריאה לילדים, תזונה נכונה לילדים, תזונה בריאה, תפריט דיאטה לנוער,טיפול רגשי לילדים, בעיות רגשיות, תזונה נכונה לילדים