נטורופתיה ותזונה טבעית לילדים

נטורופתיה טיפול לילדים ומתבגרים

מהי תזונה טבעית

במרכז שיטת התזונה שאנחנו מקדמים עומד מזון "טבעי", כלומר מזון שנותר קרוב ככל שניתן לצורתו בטבע, בדיוק כמו שצרכו בני אדם לאורך כל ההיסטוריה האנושית. ננחה אתכם כיצד להפחית במזון מתועש, שפותח רק במאה השנים האחרונות, ושהשפעתו המזיקה הולכת ונחשפת — ועדיין ליהנות מאורח חיים גמיש.
בין היתר, נסייע לכם לצמצם ככל האפשר בצריכת מזונות מעובדים וקפואים המכילים צבעי מאכל, חומרים משמרים, שומני טראנס, שיירי הורמונים ואנטיביוטיקה ועוד.

תזונה טבעית וילדים

הרבה אנשים חושבים על תזונה "בריאה" כעל משהו ששייך לעולמם של מבוגרים, אבל תזונה "בריאה" מתחילה כבר מגיל אפס. למזון שאנחנו צורכים יש השפעה ישירה על בריאות הילד, על החיוניות שלו ועל חסינותו בפני הפרעות, רגישויות ומחלות.
להורים יש תפקיד מרכזי בכל הנוגע להרגלי האכילה של ילדיהם. הילדים לומדים לאכול את האוכל שאנחנו אוכלים ומגישים להם, ומחקים את הרגלי האכילה שלנו. בכלל, הדרך בה אנחנו מתייחסים לאוכל מעצבת את תפיסת הילד בנוגע לחשיבות איכות המזון והשפעת בחירותיו על בריאותו.

במזון, כמו בכל תחום אחר, הורים צריכים ליטול על עצמם את האחריות לאמץ הרגלים חיוביים ולהנחיל אותם לילדים, ולזנוח הרגלים בעיתיים כמו אכילה מול המחשב, אכילה רגשית ועוד. גישה אקטיבית שכזו מעצבת ילדים שמבינים את הקשר בין בריאות ותזונה, ויודעים לבצע בחירות תזונתיות נכונות.

תזונה בניאולי

אנחנו בניאולי מייחסים חשיבות רבה למקומו של המזון בריפוי המטופלים שלנו ובשמירה על בריאותם בכל סביבה – בבית, בגן, בבית הספר וכן הלאה. לתזונה יש השפעה רבה במיוחד כשמדובר בבעיות השמנה או עיכול, בהפרעות קשב וריכוז, במערכת חיסון חלשה, בדלקת עור אטופית (אטופיק דרמטיטיס) ובהפרעות רבות נוספות.

אספקה של מזון בריא ומאוזן היא אחת הדרכים היעילות ביותר לתמיכה בבריאות ילדיכם. לעתים יש צורך בתמיכה מקצועית בבחירת התזונה האידיאלית המתאימה לילד, שכן זו מושפעת מגורמים רבים כמו גילו, מידת הפעילות שלו, מצבו הרגשי וכן הלאה. נשמח לסייע לכם בעיצוב תפריט מותאם אישית ובהקניית הרגלי תזונה מועילים. נוסף על כך, ניאולי מציעה תכנית "משפחה בריאה" — מעבר לאורח חיים בריא לכל המשפחה והכוונה כיצד לגדל ילד צמחוני או טבעוני.

קראו עוד על נעמה ואפרת המטפלות שלנו בנטורופתיה