רפלקסולוגיה לילדים

רפלקסולוגיה לטיפול בילדים מתבגרים

מהי רפלקסולוגיה?

רפלקסולוגיה היא שיטה לתרפיית מגע שבה האבחון והטיפול נעשים דרך כפות הרגליים, ולעתים גם דרך כפות הידיים. הטיפול מבוסס על העיקרון שלפיו כפות הרגליים והידיים מכילות "מפות" של הגוף כולו, וכי על ידי מגע בנקודות ספציפיות בהן ניתן להשפיע על הגוף כולו. הרפלקסולוגיה פועלת להחזרת האיזון לגוף ולחיזוק כוחות הריפוי הפנימיים, באמצעות איזון בין הרבדים גוף־נפש־תודעה. טיפול רפלקסולוגי טיפוסי כולל אבחון של הבעיה כפי שהיא מתבטאת בכף הרגל, והתאמת מהלך טיפולי.

רפלקסולוגיה וילדים

אחד היתרונות המרכזיים של רפלקסולוגיה הוא היותה בלתי אמצעית: אפשר לאבחן באמצעותה את ההפרעה באופן שאינו תלוי בתקשורת מילולית, ונשען כולו על בדיקת כפות הרגליים ותגובת הילד למגע המשתנה. כך, בעצם, כפות הרגליים הן שער נוסף אל הילד.
נוסף על כך, ילדים מגיבים לרפלקסולוגיה היטב ומהר, כיוון שגופם מכוונן להשפעה של מגע. הורים רבים מעסים באופן אינסטינקטיבי את כפות הרגליים והידיים של ילדם כאשר הילד עצבני, בוכה, או חש אי נוחות. חווית המגע לכשעצמה הנה בעלת אפקט מרפא ומהנה.

מתי מומלץ להיעזר ברפלקסולוגיה?

רפלקסולוגיה יעילה בייחוד בטיפול בבעיות עיכול (למשל עצירות, שלשולים, קוליק, אי נוחות), נשימה (אסטמה, סטרידור, סינוסיטיס), שרירים ושלד (היפוטוניה והיפרטוניה, כאבי גדילה), עור (אלרגיה, אקזמה) והפרעות הורמונליות (כאבי מחזור, אי סדירות במחזור, אי הופעה של וסת, תסמונת קדם וסתית).
היא שימושית מאוד באיזון וחיזוק מערכת החיסון, ובעיקר באיזון מערכת העצבים, שם היא משמשת לטיפול במתחים, חרדות, הפרעות שינה, הרטבת לילה, תוקפנות, הפרעות קשב וריכוז, קשיים רגשיים והשמנת יתר.

קראו עוד על נעמה, המטפלת שלנו ברפלקסולוגיה