קרניו סקראל

מגע משפר תפקודי למידה, הפרעות קשב ריכוז

מהי תרפיית קרניו סקראל?

גישת הקרניו סקראל (Craniosacral Therapy) צמחה מתוך שיטת האוסטיאופתיה. היא מתייחסת לתנודה עדינה הקיימת במוח ובנוזל השדרתי, וניתנת למישוש בכל חלקי הגוף.
תנועה תקינה מבטאת בריאות; לעומתה, הפרעות באיזון הבריאות הגופנית, הרגשית והרוחנית מתבטאות בתנועה במערכת הקרניו־סקראלית. הטיפול מבוסס על ידע אנטומי מדויק ועל הכרת השדה האנרגטי בגוף וסביבו. אלו, לעתים בליווי שיחה, מאפשרים תהליכים רבי עוצמה של ריפוי וצמיחה פנימית. המגע העדין מונחה על ידי אינטואיציה, הקשבה מהלב ואמפתיה של המטפל.
האווירה השקטה והמכילה של הטיפול נותנת להורים הזדמנות לחלוק חרדות וקשיים, ואם ירצו בכך, לקבל טיפול להרגעה שלהם עצמם.

קרניו סקראל וילדים

קרניו־סקראל יעיל במיוחד בטיפול בתינוקות, ולרוב מניב תוצאות מהירות תוך זמן קצר.
כל לידה, אפילו הקלה ביותר, היא חוויה מטלטלת ומלחיצה עבור התינוק.
המגע העדין במקומות הנבחרים מאפשר למערכת העצבים המרכזית של התינוק להירגע, ולהתארגן באופן מיטבי בעולם החדש שאליו יצא. הצורך בטיפול, והאפקטיביות שלו, גדולים בייחוד כשמדובר בלידה קשה או בניתוח קיסרי.
לקרניו־סקראל ישנה השפעה חזקה גם בטיפול בפעוטות ובילדים גדולים יותר, היות והם מכווננים וקשובים להשפעות הקטנות ביותר על גופם.

מתי מומלץ להיעזר בטיפול קרניו סקראל?

בתינוקות יונקים, קרניו־סקראל מהווה את הטיפול הטוב ביותר לאסימטריה של הראש שאינה מסתדרת תוך הזמן הצפוי. נוסף על כך, הוא מספק מענה מצוין לבעיות יניקה, שיכולות להיווצר כתוצאה מדחיסת החוליות העליונות אל הגולגולת או זו לזו, או כתוצאה מפגיעה בלסת התחתונה, בזמן הלידה. הוא יעיל מאוד גם בטיפול בקוליק (Colic), בכי בלתי פוסק, אי־שקט, ובעיות מתח שרירים כמו פיתול צוואר (Torticollis).

בילדים גדולים יותר, קרניו סקראל רושם תוצאות מצוינות בשיפור ההרגשה והביטחון העצמי של ילדים הסובלים מהפרעה התפתחותית (PDD). הוא יעיל גם בטיפול לילדים עם הפרעת קשב וריכוז (ADD/ADHD) וקשיי למידה. בעל השפעה רבה בטיפול בילדים עם תסמונת דאון- בהשפעה על שינויים מבניים בעצמות הפנים, חולשת שרירים (היפוטוניה), חיזוק המערכת החיסונית, גירוי הבלוטות שבמוח (יתרת המוח והאצטרובל) ועוד.
כמו כן, קרניו סקראל שימושי מאוד בטיפול בקשיים במפרק הלסתות ("קנאקים" וחריקת שיניים בלילה); סינוסיטיס, אלרגיות ואסתמה; בעיות אוזניים, כולל דלקות חוזרות וצלצולי אוזניים; טראומה פיזית אחרי תאונות, מחלות או טיפולי שיניים; מצוקה רגשית, טראומה נפשית ועוד.

קראו עוד על לילך, המטפלת שלנו בקרניו סקראל