פרחי באך לתינוקות וילדים

טיפול בפרחי באך ילדים ותינוקות

על הטיפול בפרחי באך

שיטת הטיפול שפותחה על ידי ד"ר אדוורד באך מבוססת על שימוש ב־38 תמציות טבעיות המופקות מפרחים. התמציות הללו, והתערובות שלהן ("פורמולות"), פועלות לאיזון של הגוף והנפש, ולשחרור מחרדות, מתחים, טראומות (פיזיולוגיות ונפשיות), הפרעות שינה ומצבים נוספים.

על פי ד"ר באך, מחלה היא במהותה קונפליקט בין הנשמה (Soul) לנפש (Mind), וטיפול יעיל בה מתקיים רק באמצעות מאמץ רוחני ונפשי. לכן מטרת הטיפול היא השגת איזון הרמוני בין הנפש לאישיות, שיביא לשמחה, שלווה ובריאות.

טיפול בילדים עם פרחי באך

על פי ד"ר באך יש לאפשר לילד לבטא את עצמו, ולהרשות לו מידה מקסימלית של חופש לממש את חלומותיו, לשגשג ולהיות מאושר. הורות כזו נמנעת מעודף איסורים, הגבלות ודיכוי היצירתיות של הילד, שעלולים לגרום לו לתסביכים ותסכולים.
באמצעות פרחי באך ניתן לטפל בילדים ברמה הרגשית־נפשית — גם אם טרם הגיעו לגיל שבו הם מסוגלים לבטא את עצמם מילולית.

מצבים לדוגמא בהם אפשר לעזור לילדים עם פרחי באך

פחדים, הרטבת לילה, הקלה בהסתגלות לשינויים (כמו מעבר לגן חדש, תינוק חדש במשפחה), קנאה בין אחים, התקפי זעם, בעיות שינה, הסתגרות וביישנות, בעיות ריכוז, "רחפנות" ועוד.

כמה תמציות מוכרות של פרחי באך

‏Chicory

תמצית שמיועדת לסייע לילדים הזקוקים לתשומת לב בלתי פוסקת, עד כדי ניהול ההורים באמצעות מניפולציות רגשיות. ילדים אלו דורשים להיות במרכז, זקוקים לחיזוקים רבים, ונוטים לסבול מחרדת נטישה. לעתים ישנו קשר לצורך אוראלי חזק במיוחד.
התמצית תאפשר לילד לשחרר את התלות בתשומת הלב, ותפנה מקום לצדדים אוהבים בו.

Impatiens

תמצית שמיועדת לילדים עצבניים וחסרי סבלנות, מהירי מחשבה ומהירים להשתעמם. ילדים כאלה רוצים שהדברים ייעשו על פי הקצב שהם מכתיבים. הם מתקשים לשבת בשקט, התנהגות המלווה בתנועה חוזרת מהירה, כמו תיפוף בלתי פוסק, הקפצת רגל, כסיסת ציפורניים ועוד. רבים מהם סובלים מהפרעות שינה, או מהפרעת קשב וריכוז עם היפראקטיביות (ADHD). התמצית תסייע לילד להוריד את הקצב, ותהפוך אותו לשליו יותר. פעילותה מהירה ומלטפת.

Larch

תמצית המיועדת לילדים הסובלים מהערכה עצמית נמוכה, ביישנים ו"לא מקובלים". חוסר הביטחון העצמי של ילדים כאלה יכול לעצור את התקדמותם, מחשש לכישלון. התמצית תעזור לילד לראות את מעלותיו, תחזיר את בטחונו העצמי, תעטוף ותתמוך. משפיעה מהר ומחזקת מאד.

קראו עוד על נעמה ואפרת המטפלות שלנו בפרחי באך